Держгеонадра пропонують спростити видачу дозволів на видобуток будівельного каменю

Держгеонадра пропонують спростити видачу дозволів на видобуток будівельного каменю
Дата публікації: 10/07/2018

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) пропонує розширити перелік місцевої сировини. До переліку пропонується внести піщано-гравійні суміші і будівельний камінь, повідомив т. в. о. Голови Держгеонадр Олег Кирилюк під час ІІІ Будівельного конгресу України, який проходив 15 червня в Києві.
“Держгеонадра підготували зміни до постанови Кабміну, в якій ми пропонуємо розширити перелік місцевої сировини. Це стосується найменувань – здебільшого, будівельного каменю та піщано-гравійних сумішей. Вважаємо, що це спростить доступ до цієї сировинної бази”, – сказав Кирилюк.
За його словами, дані зміни введуть інші умови для отримання дозволів на розробку родовищ. Компанія, яка бажає здобувати місцеву сировину, повинна буде опублікувати в ЗМІ заяву на отримання бази сировини. Якщо протягом місяця не буде інших претендентів на отримання спецдозволу, то документи будуть надіслані на узгодження в Мінекології та до органів місцевого самоврядування, пояснив т. в. о. голови Держгеонадр.
“Це буде стосуватися всіх ділянок, де є захищені запаси, розміром до 25 га. На наступному тижні проект змін буде поданий в Мінекології для узгодження, потім – в інші органи центральної влади”, – додав він.
Кирилюк також повідомив, що відомство має намір запропонувати ряд змін в законодавство, зокрема, щодо скорочення термінів розгляду заявок на ліцензії, щодо усунення деяких видів погодження для отримання дозволів. Крім того, Держгеонадра розглядають можливість переформатування комісії з надрокористування.

 

Джерело: www.geo.gov.ua