УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за 8 місяців 2019 року (залізничні поставки)

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за 8 місяців 2019 року (залізничні поставки)
Дата публікації: 09/09/2019

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за 8 місяців 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

 У січні-серпні 2019 року поставки вапна залізницею склали 264 тис т, що на 35% вище рівня минулого року. При цьому у серпні поставлено 27 тис.т – один з найнижчих показників від початку року, який вперше є меншим від аналогічного місяця минулого року.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-серпні поточного року всі залізничні поставки забезпечили дев’ять постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають 83% поставок

Порівняно з рівнем минулого року, група УСІ суттєво збільшила частку, відвантаживши на 40% більше вапна, натомість, Білокриницький завод і ДЗБМ зменшили свої частки, хоча в кількісному виразі ДЗБМ показав зростання поставок вапна на 11%.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-серпні є АМКР (в минулому році в серпні розпочалися активні поставки), ДМК (поставки до минулорічного рівня зросли на 55%), та ЗАПОРІЖСТАЛЬ (поставки зменшилися на 22%). Сукупна частка ТОП-3 складає 81% від усіх поставок залізницею.

 

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

-          Звіт (формат .pdf)

-          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018-2019, січень-серпень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-серпень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-серпень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-серпень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-серпень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018-2019, січень-серпень)
  7. Висновки

 

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua