Українська асоціація вапняної промисловості презентує дослідження споживачів та постачальників ринку вапнякового каменю в Україні (2017, січень-жовтень). ТОП-9 постачальників та споживачів вапнякового каменю

Українська асоціація вапняної промисловості презентує дослідження споживачів та постачальників ринку вапнякового каменю в Україні (2017, січень-жовтень). ТОП-9 постачальників та споживачів вапнякового каменю
Дата публікації: 15/11/2017

Українська асоціація вапняної промисловості провела нове поглиблене дослідження ринку вапнякового каменю за десять місяців 2017 року, акцентуючи увагу на вивченні споживання вапнякової продукції.

За підсумками дослідження було встановлено основні галузі споживання вапнякового каменю, споживачі та постачальники, їх взаємозв’язок, поділ ринку на кептивний та незалежний. 

 

Зокрема, за підсумками десяти місяців 2017 року, галузевий зріз споживання вапнякового каменю виглядає наступним чином.

Основними споживачами вапнякового каменю є підприємства металургійного комплексу, також значною часткою споживання володіють цементна галузь та виробники вапна. Варто зауважити, що, порівняно з минулим роком, частка металургії зменшилася, частки інших галузей майже не змінилися.

Важливим для розуміння ринку є розподіл постачальників на представників кептивного (пов’язаного із певними споживачами) та вільного ринків. В Україні частина металургійних, цементних, будівельних груп традиційно поєднує в своїй структурі як споживачів вапнякового каменю, так і постачальників вапнякової сировини – вапнякові кар’єри. Історично кептивний ринок суттєво переважав вільний, проте політико-економічна ситуація в країні за останні роки внесла корективи в розподіл ринку постачальників. Частка вільного ринку постійно зростала, і за десять місяців 2017 року склала вже 63%, вперше утвердивши свою перевагу над кептивними постачальниками.

 

Ринок постачальників відрізняється високою концентрацією – за підсумками десяти місяців 2017 року ТОП-9 постачальників склали 83% ринку. Серед лідерів: компанія сходу (Новотроїцьке РУ) та дві компанії Західного регіону: група компаній Гірничо-добувна промисловість (кар’єри у Тернопільській та Хмельницькій областях) та ПАТ Тернопільський кар’єр (Тернопільська область). Варто відзначити суттєве збільшення частки Новотроїцького РУ, яке відтіснило компанію ГДП на друге місце, зайнявши лідируючу позицію. Загальна частка трійки лідерів – 55%.

Також необхідно відзначити підвищену роль імпорту, який цьогоріч складає вагомі 13% усіх поставок.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією, за підсумками першого півріччя 2017 року ТОП-9 споживачів склав 68% ринку. З числа ТОП-9 шість компаній представляють металургію. Серед найбільших споживачів, порівняно з минулим роком, відбулися суттєві зміни: Єнакієвський та Алчевський метзаводи вийшли з ТОП-9, Азовсталь перемістився на дев’яту позицію. 

 

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

-          Звіт (формат .pdf)

-          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапнякового каменю в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапнякового каменю, тис.т (2017, жовтень)
  2. Розподіл ринку вапняку на вільний та кептивний, 2017 жовтень.
  3. Розподіл галузей споживання на вільний та кептивний ринок, динаміка 2016-2017 жовтень.
  4. Постачальники-виробники: ТОП-9 ринку, динаміка 2016-2017 жовтень.
  5. Постачальники-виробники. Основні компанії вільного ринку, динаміка 2016-2017 жовтень.
  6. Постачальники-виробники. Основні компанії кептивного ринку, динаміка 2016-2017 жовтень.
  7. Споживачі: ТОП-9 ринку, динаміка 2016-2017 жовтень
  8. Основні споживачі для вільного ринку, динаміка 2016-2017 жовтень.
  9. Основні споживачі для кептивного ринку, динаміка 2016-2017 жовтень.

 

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, координатор проектів розвитку УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua